שתי פועלות חדשות בנגריה – שולחנות עבודה בסגנון Moravian

לקראת הביקור השלישי של פול סלרס בנגריה הבנו שכבר אין מספיק שולחנות עבודה והחלטנו לבנות זוג נוסף. בנגריה אין את אותו שולחן פעמיים אז בהמשך לקו הזה חיפשתי עיצוב חדש ופשוט.

 

נדלקתי על שולחן בסגנון Moravian כשנתקלתי באתר הזה, תוכלו למצוא שם תוכניות, הסבר היסטורי מעמיק ואפילו סרטון בו הוא מראה איך הוא מרכיב את השולחן בדקה.

 

 

אני לקחתי את התוכניות ועשיתי להם אדפטציה קלה בעיקר ברמת המידות וסגנון הבניה. עבדנו עם עץ צפצפה שאני מאד אוהב כי הוא נעים ונוח לעבודה, מגיע בחתכים גדולים, זול יחסית ובניתי כבר שולחנות מאד מוצלחים ממנו בעבר.

 

אחד הדברים שאני מאוד אוהב בשולחן זה הרעיון של הרגליים האלכסוניות. עוד דבר שאני אוהב זה שהפלטה היא וואן פיס, מצד אחד זה משהו שהוא פחות יציב מצד שני זה משדר משהו עוצמתי לראות פלטה שהיא מחתיכה אחת.

 

 

את השולחנות בנינו כזוג ובסוף חיברנו אותם אפילו אחד לשני מה שנותן להם עוד יותר יציבות ומשקל.

 

לשולחנות יש מלחציים חזיתיות(front vice) ומלחצי זנב(tail vice) כאשר מלחצי הזנב הם רק דוג ולא מלחץ, יש לזה יתרונות וחסרונות אבל היתרון המובהק הוא כאשר תופסים דברים במלחצי הזנב יש להם עדיין תמיכה מלאה בפלטה. המלחציים של ווריטאס מטול עדן.

 

עוד דבר מאוד מגניב בשולחנות האלו הוא שהם מתפרקים ומורכבים ממש בקלות, אתם יכולים לראות בסרטון איך הוא מרכיב שולחן כזה בדקה. כל מה שמחזיק את השולחן מחובר אלו 4 טריזים בקצה הקושרות הארוכות ושני פינים בשביל הפלטה.

 

 

אוריה ואופק שני השוליות שלי בתקופה הזאת עשו את רוב העבודה. היום יש לנו 12 שולחנות בנגריה והם ללא ספק האהובים עליי ביותר.